Ana Sayfa / Blog

Blog

Yeni oranlı ÖTV eski günleri aratacak

Binek otomobillerde motor silindir hacminin yanı sıra fiyat kriterinin de devreye alındığı yeni Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi ile

Son F1 satışta

McLaren-F1-SS-005İngiliz spor otomobil üreticisi McLaren, 1990’lı yıllarda ürettiği efsanevi F1 modelinin elindeki son örneğini satışa çıkaracağını açıkladı.

86. Cenevre Motor Show açıldı

1905 yılından bu yana düzenlenen Cenevre otomobil fuarı bu yıl 86. kez kapılarını açtı. Tüm büyük markaların birarada görülebildiği Avrupa kıtasındaki tek fuar olan Cenevre Motor Show 13 mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

VW krizden kurtulmanın yollarını arıyor

Hans-Dieter-Potsch-Matthias-Muller-2016-Wolfsburg-press-conference Emisyon skandalı yüzünden aylardır adı manşetlerden inmeyen Alman otomobil üreticisi Volkswagen skandalı unutturmak için iddialı bir program hazırladı. VW

Sorunlar Volkswagen’in peşini bırakmıyor

Volkswagen-building Dizel emisyon skandalı yüzünden prestij kaybeden Alman otomotiv devi Volkswagen (VW) şirketinin başı teknik problemler yüzünden dertten kurtulmuyor.

450 Bin Ford servise

2011-Ford-Fusion-Sedan

Ford yangın riski oluşturan yakıt sızıntısı nedeniyle 450 bin aracını geri çağıracağını duyurdu. 

Hoşçakal Walter Maria de Silva

Walter-Maria-de-Silva-Volkswagen 1988 yılında Audi markasının tasarım sorumlusu olarak başladığı Volkswagen Grubu içinde Seat ve son olarak da tüm grubun tasarım sorumlusu olarak görev yapan ünlü İtalyan tasarımcı Walter Maria de Silva emekliye ayrıldı. 27 Şubat 1951’de İtalya’da Lecce kentinde doğan laf aramızda “Dünyanın En İyi Tasarımcısı” kariyerine 1972 yılında Fiat’da çalışarak başlamış.

 

 

Volkswagen krizi diğer markalara yayılıyor

Volkswagen-plant-Wolfsburg Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in (VW) Avrupa piyasasındaki 800 bin aracının daha egzoz gazı emisyonlarında usulsüzlükler olabileceği açıklamasının ardından şirketin hisseleri hızla değer kaybetti.

Volkswagen krizinde ikinci perde

Volkswagen-Phaeton-V6-TDI Geceyarısı Birleşik Devletler Çevre Koruma Ajansı (EPA)’dan gelen açıklamayla haberdar olduğum DieselGate skandalının ikinci bölümüdür. Her ne kadar sabah uyandığımda Volkswagen Medya Servisi’nden gelen e-postada tersi iddia edilse de yüzde yüzlükbir yalanlama mevcut olmaması da dikkatimi çekti.

6,5 milyon Toyota servise

2015-Toyota-AVENSIS-DETAILS Toyota, cam açma kapama düğmelerindeki “olası” sorun nedeniyle 6,5 milyon aracı geri çağırıyor.

« Sayfa 1, 2 »

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: