Ana Sayfa / HABER / Bir milyonuncu Kangoo banttan indi

Bir milyonuncu Kangoo banttan indi

Renault Grubu’nun Fransa’nın kuzeyinde yer alan Maubeuge fabrikasında 2007 yılından bu yana üretilmekte olan 2. nesil Kangoo’nun bir milyonuncusu banttan indi. Bir milyonuncu Kangoo’nun sahibi ise beklenmedik şekilde Japonya’dan oldu.

kangoo-1-milyon-renaultEvet, bir çok kişi için şaşırtıcı olmakla birlikte Japonya da Renault için artık geleceği parlak bir Pazar olma yolunda ilerliyor. Zira, 2015 yılında Japonya’da satılan Renault’ların üçte birini Kangoo modeli oluşturuyor. Elbette bu sonucun ortaya çıkmasında Renault’un Nissan’ı satın almasının son derece önemli bir etken olduğunu söylemek mümkün.

Hali hazırda, Japon pazarında Kangoo’nun sadece “binek” hobi amaçlı versiyonu satılıyor.

Maubeuge’de üretim sürüyor

Renault’nun Fransa’nın kuzeyinde yer alan Maubeuge tesisinde halihazırda; Kangoo Compact, Kangoo Express ve Kangoo Maxi’nin yanı sıra elektrikli versiyonu, Kangoo ZE LCV versiyonları üretiliyor. Ayrıca ortağı Daimler için de Mercedes Benz Citan modelinin üretimine devam ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Togg C-SUV renkleri açıklandı

Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni kullanıcılarıyla buluşturacak.

%d blogcu bunu beğendi: