Ana Sayfa / HABER / Nissan “Nissan Z Racing Concept” hedef büyüttü

Nissan “Nissan Z Racing Concept” hedef büyüttü

Nissan karbon-nötr Nissan Z Racing Concept’in NAPAC Fuji SUPER TEC 24-h yarışına katılacağını duyurdu. ENEOS Super Taikyu Serisi 2023’ün ikinci ayağı olan NAPAC Fuji SUPER TEC’teki 24 saatlik yarış, 26-28 Mayıs tarihleri arasında Shizuoka Eyaletindeki Fuji Speedway’de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl ilk kez geliştirilen 24 saatlik dayanıklılık yarışının ardından damalı bayrağa ulaşan Nissan, motor sporlarındaki iddiasını Nissan Z ile göstermeye devam edecek.

Nissan Z GT4 temel alınarak, öncelikli olarak aerodinamik ve soğutma sistemi parçaları üzerinde iyileştirmeler yapılmış versiyon olan Nissan Z Racing Concept bu yıl ST-Q sınıfına girecek. Yarışa katılım, Nissan’ın yarış aracı ve yedek parça geliştirme için gerekli verileri toplamalarına ve karbon nötrlük ile ilgili deneyimlerini genişletmelerine olanak sağlayacak.


2050 mali yılına kadar ürün yaşam döngüsü boyunca karbon nötrlüğünü hedefleyen Nissan, sadece tamamen elektrikli ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası yarış serisine katılmakla kalmayıp, daha geniş bir karbon nötr motor sporları yelpazesine odaklanıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Nissan’ın motor sporları İş Birimi Ofisi ve NMC Başkanı Takao Katagiri, motor sporlarındaki potansiyelimizi genişletirken sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Bu zorlu 24 saatlik dayanıklılık yarışıyla gelecekteki geliştirmelerde kullanabileceğimiz çok sayıda veri elde etmeyi hedefliyoruz. Dünya çapındaki müşterilerimiz için çok daha heyecan verici araçlar yaratmak için geliştirmeler üzerinde çalışıyoruz.’ dedi.

İlginizi Çekebilir

Minik elektrikli Hyundai INSTER

Hyundai Motor Company, 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tamamen yeni elektrikli modeli inster’ı tanıtarak A-SUV

%d blogcu bunu beğendi: