Ana Sayfa / HABER / Vodafone ve Arvento’dan işbirliği

Vodafone ve Arvento’dan işbirliği

vodafone-arvento-birlikteligi Vodafone’un “KOBİ’leri Yarına Hazırlama” hedefinde birleşen Vodafone ve Arvento, bu işbirliği kapsamında,ayda 39 TL’ye, şirket araçlarının operasyonel verimlilik, yakıt tüketimi ve güvenlik verilerinin internet üzerinden anlık olarak izlenmesini sağlayan yeni bir araç takip kampanyası başlattı. Kampanya ile Vodafone’lu işletmelere 3 araçlık maliyeti 1 araca indirme imkânı sunuluyor.

Yarına Hazırım Platformunda endeksini dolduran 36 bin KOBİ’den alınan bilgilere göre; Türkiye’de her 10 işletmeden 6’sı araç kullanıyor, ancak işletmelerin %60’tan fazlası araç takip sistemlerinden faydalanmıyor. Diğer yandan, araç takip sistemi kullanan işletmeler saha ekiplerini anlık izleyip yöneterek yakıt giderlerinde %15’e varan maliyet avantajı sağlayabiliyor. Vodafone ve Arvento işbirliğiyle sunulan yeni kampanya sayesinde, Vodafone’lu işletmeler, 3 araçlık maliyeti 1 araca kadar imkânına sahip oluyor.

Araçlar internetten takip ediliyor

Vodafone ve Arvento işbirliğiyle geliştirilen kampanya kapsamında, Arvento’nun araç takip sistemi Vodafone’un makinelerarası iletişim (M2M) teknolojisiyle zenginleştirilerek işletmelere araç takip alanında operasyonel verimlilik avantajı sunuluyor. Vodafone’un M2M teknolojisiyle araçlardan topladığı verileri işleyen Arvento araç takip sistemi, işletmelere değerli yüklerini, sahada bulunan araçlarını ve saha ekiplerini internet üzerinden haritalarda izleme imkânı veriyor. Buna göre, Arvento’nun araçlara ücretsiz monte ettiği cihazlar sayesinde, GPS uydularından konum bilgileri, araç üzerindeki sensörlerden ise farklı bilgiler toplanarak Vodafone’un M2M SIM kartı aracılığıyla mobil internet ağı aracılığıyla veri merkezine iletiliyor. Konum dışında, seyir hızı, kat edilen mesafe, yakıt tüketimi, rölanti, sürüş zamanı ve rota benzeri bilgiler anlık olarak kontrol edilebiliyor. Etkin iş takibi sayesinde operasyonel maliyetler azalırken, örneğin yakıt ekonomisi açısından son derece önemli olan rölanti süresi denetim altına alınabiliyor. Araç takip sistemiyle ayrıca, sürücülerin güzergah ihlalleri, istenmeyen noktalarda duruşları ve uzun molaları gibi verimlilik kayıplarının önüne geçmek ve saha ekiplerine uzaktan destek sağlamak mümkün oluyor.

İlginizi Çekebilir

Minik elektrikli Hyundai INSTER

Hyundai Motor Company, 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tamamen yeni elektrikli modeli inster’ı tanıtarak A-SUV

%d blogcu bunu beğendi: