Ana Sayfa / HABER / İyilik için koştular

İyilik için koştular

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan dünyanın en büyük koşu etkinliği ‘Wings for Life World Run 2024’de kazananlar belli oldu. Türkiye genelinde 6033 kişinin koştuğu etkinlikte en uzun mesafeyi kadınlar kategorisinde Kumsal Pınargözü, erkekler kategorisinde ise Yılmaz Tongül kat etti.

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla, Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla ve adidas, Renault, Migros, Castrol, Xiaomi, Aquasera partnerliğinde düzenlenen Wings for Life World Run 2024, binlerce kişinin katılımıyla tamamlandı. İstanbul Kuruçeşme’de, Ankara, Isparta, Bursa, İzmir ve Mersin’de düzenlenen fiziksel koşularda kadınlar kategorisinde Kumsal Pınargözü, 32.91 km. koşarak en iyi dereceyi elde etti. Erkekler kategorisinde ise Yılmaz Tongül, 52.51 km.’lik derecesiyle Türkiye genelinde en uzun mesafeyi kat eden isim oldu. İstanbul’da düzenlenen fiziksel koşuda erkekler kategorisinin birincisi ise 48.90 km. ile Halil Yaşin oldu. Kumsal Pınargözü ve Halil Yaşin’e ödüllerini Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Semra Çetinkaya takdim etti.

Dünyanın dört bir yanında heyecanla beklenen iyilik koşusunda bu yıl Red Bull sporcuları da İstanbul Kuruçeşme’de binlerce katılımcıyla aynı anda koştu. İstanbul Kuruçeşme’de 1558 kişinin katılımıyla gerçekleşen fiziksel koşuya Red Bull sporcuları Deniz Öncü, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Ali Türkkan, Kübra Dağlı, Hazal Nehir ve Bora Altıntaş da katıldı. Bir diğer Red Bull sporcusu Berke Dikişçioğlu ise İzmir’de koşamayanlar için koştu.

Wings for Life World Run 2024’de Red Bull sporcularının yanı sıra Oyuncu, Yoga ve Pilates eğitmeni Merve Oflaz, Rap Sanatçısı Heja ve içerik üreticisi Burak Uzun da binlerce katılımcıyla birlikte iyilik için koştu.

İlginizi Çekebilir

Yeni Opel Frontera İstanbul’dan “merhaba” dedi

Opel, her ihtiyaca hitap eden geniş ürün gamını, eskilerden bir isimle daha da genişletiyor. Markanın

%d blogcu bunu beğendi: