Ana Sayfa / HABER / Merih Tüzün’e yeni görev

Merih Tüzün’e yeni görev

Renault ve Dacia markaları büyümeye ve pazar payını arttırmaya devam ediyor. Renault, 13. yılda da binek otomobil liderliğini elinde bulunduruyor. Dacia markası ise Türkiye’de iddialı markalar arasına girmeyi başardı.

Bu başarılara Renault ve Dacia Yetkili Satıcılarıyla birlikte imza atan, Merih Tüzün, başarılı kariyerine 1 Şubat 2012 itibarıyla markanın bir başka uluslararası platformunda devam ediyor. 2006’dan bu yana Satış ve Şebeke Müdürü olarak Renault Mais’te görev yapan Tüzün, Renault Grubu İran’a Ticari Operasyon Direktörü olarak atandı. Merih Tüzün, İspanya ve İngiltere kadar önemli bu pazarda deneyimlerini ekibine aktaracak. İran pazarı, Türkiye pazarının 2 katı büyüklüğüne sahip ve 2011 yılında Renault Grubu’nun %100,9 büyüme gerçekleştirdiği bir bölge. Tüzün, 2002 – 2006 yılları arasında Dacia Otomobilleri Satış, Satış Sonrası ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini yürütmüştü.

Merih Tüzün’den boşalan Satış ve Şebeke Müdürlüğü görevine Sinan Özkök atanmıştır. 1970 İstanbul doğumlu Sinan Özkök, Saint Benoit Lisesi’nin ardından İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi. İş hayatına 1993 yılında Oyak Renault’da başlayan Özkök, 2001 yılından itibaren Fransa’da Renault S.A.’da Stratejik Planlama ve Ticari Direktörlük görevlerinde bulundu. Kariyerine 2007 yılında Renault Mais’te devam eden Sinan Özkök son olarak Şube Yönetim Müdürü olarak görev yapıyordu.

İlginizi Çekebilir

Minik elektrikli Hyundai INSTER

Hyundai Motor Company, 2024 Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tamamen yeni elektrikli modeli inster’ı tanıtarak A-SUV

%d blogcu bunu beğendi: