Ana Sayfa / HABER / Elektrikli Peugeot 208 Türkiye’de

Elektrikli Peugeot 208 Türkiye’de

Peugeot’nun şehir otomobillerindeki dokuzuncu jenerasyon temsilcisi Peugeot 208, mart ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Benzinli ve elektrikli motor seçenekleri ile müşterilere seçme özgürlüğü veren yeni Peugeot 208, müşteri ihtiyaçlarına en uygun seçeneği ile tercih edilebiliyor. EAT8 otomatik şanzımanlı ve benzinli motora sahip yeni 208; Actıve Prime, Allure ve GT donanımlarıyla Türkiye’ye giriş yaparken, elektrikli motora sahip yeni E-208 ise sadece GT donanımında satın alınabiliyor. 1.2 PureTech 100 HP motora sahip yeni Peugeot 208’in fiyatları 1.210.500 TL’den başlarken, 1.2 PureTech 130 HP motora sahip yeni Peugeot 208 için başlangıç fiyatı 1.296.500 TL olarak öne çıkıyor. 100 kW’lik yeni elektrikli motoru, yüksek performans ve üstün menzil özellikleri ile öne çıkan Peugeot E-208 GT’nin başlangıç fiyatı ise 1.361.500 TL olarak belirlendi.

Yeni 208’in, elektrikli motoruna ek olarak müşteri ihtiyaçlarına yanıt veren benzinli motor seçenekleri, EAT8 tam otomatik şanzımanla Türkiye’de yollara çıkıyor.

PureTech 100 EAT8: Stop & Start sistemi ile donatılan 3 silindirli 1,2 litre hacimli turbo beslemeli motor 100 HP güç üretiyor ve 8 ileri otomatik şanzıman EAT8 ile donatılıyor.

PureTech 130 EAT8: Stop & Start sistemi ile donatılan 3 silindirli 1,2 litre hacimli turbo beslemeli benzinli motor 130 HP güç üretiyor ve 8 ileri otomatik şanzıman EAT8 ile donatılıyor.

İlk olarak 9X8 Hypercar’da tanıtılan, ardından yeni 508 ve 508 SW’de ve son olarak yeni 2008’de kullanılan yeni Peugeot ışık imzası, artık yeni 208’e de göz alıcı bir görünüm sağlıyor. Üç uzun dikey ışık pençesi, bu imzanın ayırt edici bir unsuru ve tampondaki parlak siyah eklere entegre edilmiş durumda. Otomobilin yanlarına doğru uzanan üç pençe ışık imzası, 208’e daha güçlü, görsel olarak daha geniş bir duruş kazandırmaya yardımcı oluyor. Tüm yeni 208 versiyonlarında bu yeni ön ışık imzası bulunuyor. GT versiyonlarında, bu ışık özelliği daha da ileri gidiyor. Üç ışık pençesinin çarpıcı etkisi, üç bağımsız optik modül ile tam LED farların aydınlatma işlevine kadar uzanıyor.

Tüm yeni 208 versiyonlarının merkezinde markanın yeni logosu, Peugeot’nun yeni dönemine yön veren ön ızgarada sunuluyor. Izgara, tamponla uyumlu gövde renginde bir desene sahip. Bu tasarım, ürün gamının elektrikliye geçiş hamlesini yansıtıyor ve yeni E-208’e daha fazla denge katıyor. Izgara ve gövde bölümlere ayrılmış değil. Bir bütün oluşturarak görsel sağlamlığı, verimliliği ve modernliği simgeliyor.

Yeni E-208, yan yana yerleştirilen üç kırmızı pençeden oluşan, markanın simgesel arka ışık imzasını yeniden yorumluyor. Yeni model, bu üç pençeli mimariye sadık kalıyor. Ancak bunlar artık yatay. Siyah şerit bagaj kapağının etrafına uzanarak araca daha hakim bir arka görüş sağlıyor. Ayrıca üç zarif LED şerit, genişlik algısını destekliyor.

Yeni E-208, lansman rengi yeni Agueda Sarısı ile dikkat çekiyor. Bir diğer yeni renk olarak Selenyum Gri ise modernliği vurguluyor. Yeni 208; Agueda Sarısı, Selenyum Gri, Tekno Gri, İnci Siyah, Alp Beyaz, Elixir Kırmızı ve Vertigo Mavi olmak üzere yedi gövde rengine sahip. Yeni 208 versiyonları, seçilen renkten bağımsız olarak parlak siyah dikiz aynalarına sahip. Ayrıca GT versiyonu standart olarak parlak siyah çamurluk kaplamaları ile sunuluyor.

Yeni jantlar, Peugeot’nun yeni tasarımının ana unsurlarından biri olarak öne çıkıyor. 408’de sunulan çarpıcı jant tasarımlarıyla başlayan yaklaşım, markanın yeni modellerine de yayılıyor. Yeni E-208, tamamı yeni 16 inç (NOMA alüminyum alaşımlı) veya 17 inç (YANAKA alüminyum alaşımlı) olmak üzere farklı jant tasarımlarıyla yollara çıkıyor. Tüm alüminyum alaşımlı jantlar, bijon somunlarını gizleyen Peugeot logosu ile damgalanan 4 kollu bir merkeze sahip.

Yeni 208’in iç mekanı, GT versiyonunda; Adamite Yeşil dikişli BELOMKA” yarı deri kumaş döşeme sunuyor. GT versiyonu, zarif Adamite Yeşil dikişlere sahip ön konsol kaplaması ve kol dayama alanı ile detaya gösterilen özeni yansıtıyor.

Peugeot’nun ikonik i-Cockpit teknolojisi, ilk nesil 208’de tanıtılmıştı. Bugün gelinen noktada daha da teknolojik ve ergonomik bir hale gelirken yeni Peugeot E-208’nin sürüş keyfinin merkezini de oluşturuyor.

Dijital gösterge paneli için yeni bir tasarım: Göstergeler sürücünün görüş hizasında yer alıyor. Ayrıca ALLURE ve GT versiyonlarında bir dijital ekran da devreye giriyor. 10 inçlik dijital ekran yeni bir tasarıma sahip. Ayrıca GT versiyonunda 3D özelliği ile sunuluyor. Sürücüler, tercihleri doğrultusunda ekranın rengini, bilgilerin düzenini ve sunumunu kişiselleştirilebiliyor. ACTIVE versiyonu 3,5 inç analog gösterge paneli ile yollara çıkıyor.

Tüm yeni 208 versiyonlarında geniş 10 inçlik merkezi dokunmatik ekran: Daha önce ilk iki donanım seviyesinde 7 inçlik ekran sunulurken artık tüm yeni 208 versiyonlarında merkezi 10 inçlik dokunmatik ekrana yer veriliyor. Arayüz, yeni nesil Peugeot i-Connect sistemini kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Yeni 208 ALLURE ve GT versiyonlarında merkezi ekran HD teknolojisine sahip. Tüm versiyonlarda buton işlevlerine hızlı erişim için piyano kısayol tuşları, merkezi ekranın altında yer alıyor.

Peugeot i-Cockpit’in en önemli unsurlarından olan kompakt direksiyon simidi, sağladığı çeviklik ve hassasiyetle sürüş keyfini destekliyor. Yeni 208’in kompakt direksiyon simidinin ortasında yeni Peugeot logosu ve donanıma bağlı olarak alt kenarında yeni GT logosu yer alıyor. Optimum ergonomi için, multimedya sistemi (ses, telefon) kumandalarının dışında ses kontrolünü de barındırıyor.

Yeni 208 GT donanımında, bazıları yeni olmak üzere 8 farklı renk seçeneği söz konusu. Farklı renkler, merkezi dokunmatik ekranındakilerle koordineli ve duruma göre seçilen sürüş modunu dikkate alarak değişiyor.

8 ileri otomatik şanzımanla donatılan yeni 208 versiyonlarında geliştirilmiş ergonomi için 2022 ilkbaharında tanıtılan zarif ve pratik “e-toggle vites” sunuluyor.

Yeni E-208, elektrikliye geçiş açısından ileriye doğru önemli bir adım atarak oyunun kurallarını değiştiriyor. Yeni E-208, 50 kWsa batarya ve 100 kW/136 HP’lik tamamen elektrikli motoruyla yaklaşık 363 km’lik birleşik ve 498 km şehir içi menzil sağlıyor. Tüm kullanım gereksinimlerini ve şarj çözümlerini karşılamak üzere standart olarak 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı sunuluyor.  Yüzde 20’den yüzde 80’e tahmini şarj süreleri, hızlı şarj cihazıyla (100 kW) 25 dakikadan, Wallbox ile (7,4 kW) 4 saat 30 dakikadan ve güçlendirilmiş prizle (3,2 kW) 10 saat 30 dakikadan kısa sürüyor.

Yalın Ürün Gamı

Müşterilerin seçim yapmasını kolaylaştırmak için yeni 208 ürün gamı Active Prime, Allure ve GT olarak üç versiyonla sadeleştirildi.

Active Prime: Peugeot LED teknolojili ön farlar, 3 pençe ışık imzasıyla LED gündüz farları, yeni arka stop lambaları, 16’’ NOMA alimünyum alaşımlı jantlar, siyah ön ızgara, manuel katlanır parlak siyah yan aynalar, yeni logolu direksiyon simidi, Calcite Yeşili dikişli Pneuma kumaş döşeme koltuklar, yeni renge sahip kapı paneli dekorasyonu, alçak konsol ve manuel el freni, 3,5 inçlik LCD analog gösterge paneli, 10 inç merkezi dokunmatik ekranlı Peugeot i-Cockpit®, kablosuz Mirrorscreen, arka park sensörü, manuel klima, sürüş destek sistemleri cruise control aktif şerit takip sistemi, aktif tam durdurma güvenlik freni (kamera ), sürücü dikkat uyarısı, önde USB-C soketi.

Allure: Active Prime donanım seviyesine ek olarak, gövde rengi ön ızgara, yeni köpek balığı anteni, karartılmış arka camlar, Quartz dikişli, “LOMSA” yarı deri kumaş döşeme koltuklar, Quartz kapı paneli dekoru, yüksek konsol ve elektromekanik el freni, kol dayama, elektrokrom dikiz aynası, 10’’ inçlik ön gösterge paneli, 10 inçlik yüksek çözünürlüklü merkezi dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Connect® bilgi-eğlence sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektrikli katlanan yan aynalar, ön – arka park sensörü, yüksek çözünürlüklü geri görüş kamerası (visiopark 1), , önde 2 USB-C soketi, arkada 1 USB-C soketi ve 1 USB-A soketi.

GT: Allure donanım seviyesine ek olarak Full LED teknolojili farlar, yeni Full LED arka stop lambaları, yeni 17’’ YANAKA alimünyum alaşımlı jantlar, parlak siyah çamurluk kaplamaları, cam tavan, GT logoları, Adamite Yeşil dikişli, “BELOMKA” yarı deri kumaş döşeme ve ‘Adamite’ dikişli paspaslar, Mistral Siyah tavan kaplaması, çerçevesiz elektrokrom dikiz aynası, yeni 8 renkli ambiyans aydınlatması, LED aydınlatmalı güneşlikler, 10 inçlik 3D dijital ön gösterge paneli, navigasyon, VisioPark 2 (360° havadan görünüm sağlayan iki geniş açılı 180° HD Kamera), kablosuz şarj, dur & kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici, şerit konumlama asistanı, aktif tam durdurma güvenlik freni (kamera + radar), akıllı far sistemi (aktif uzun far) ve kör nokta uyarı sistemi.

İlginizi Çekebilir

Citroen ve MediaMarkt’tan iş birliği

Citroen, MediaMarkt ile yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda, 0 emisyon değerine sahip, tamamen

%d blogcu bunu beğendi: