Ana Sayfa / HABER / Lassa Barselona’da

Lassa Barselona’da

Lassa BarcelonaLassa, global yolculuğunda yeni adımını Barselona’da attı. Dünyada 70’e yakın ülkede operasyonlarını sürdüren ve 120’nin üzerinde tabelalı satış noktasına sahip olan Lassa, İspanya’daki 41’inci mağazasını Barselona’da açtı. FC Barcelona Kulübü ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla tarihe geçen Lassa, böylece İspanya’daki satış ağına güç katmış oldu.
Türkiye’nin lider, Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi Brisa’nın markası Lassa, FC Barcelona iş birliğinin ardından, İspanya’daki güçlü varlığını sürdürüyor. Dünyada 70’e yakın ülkede operasyonlarını sürdüren ve 120’nin üzerinde tabelalı satış noktasına sahip olan Lassa, İspanya’daki 41’inci mağazasını Barselona’da açtı. 14 Eylül’de Barselona’da gerçekleşen açılışa Türkiye Cumhuriyeti Barselona Başkonsolosu Emir Salim Yüksel, Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, Brisa Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bayman, Brisa Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Halit Şensoy ve Lassa İspanya Distribütörü Safame Commercial Jesus Mesas katıldı.
Lipecar mağazası, Barselona’nın Dreta de l’Eixample semtinde, üç ana caddenin kesiştiği stratejik bir noktada açıldı. 110 metrelik bir alana yayılan mağazada binek, 4×4 ve ticari araç lastiklerinin satışının yanısıra, bakım ve servis hizmetleri sunuluyor.
.
Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Türkiye’de doğan Lassa markamızla bugün 70’e yakın ülkede operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Bu ülkelerden biri olan İspanya bizim için çok önemli bir pazar. FC Barcelona Kulübü ile imzaladığımız sponsorluk anlaşmasıyla Lassa’yı tüm dünyadaki araç sürücüleriyle buluşturmak ve kendimizi anlatmak için önemli bir adım attık. Sadece İspanya’da değil, aktif olduğumuz bütün pazarlarda marka bilinirliğimizi ve imajımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Dünya çapında 124 mağazamızın 40’ının bulunduğu İspanya’da, 41’inci mağazamızı Barselona’da açıyoruz. İspanyol araç sahipleri ve sürücülerle Lassa’yı buluşturuyoruz. Lastik satış ve bakım hizmetlerini Lassa kalitesiyle sunmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’den çıkan Lassa’nın global bir marka olma yolculuğunda Barselona’da yer almaktan mutluluk duyuyoruz.”


Lassa hakkında:
Brisa, Sabancı Holding ve ortakları tarafından tamamen Türk sermayeli olarak, Lassa Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında, Amerikan BF Goodrich firması ile yapılan lisans anlaşmasıyla 1974 yılında kurulmuştur. İlk kez üretime 1977’de başlayan şirket, 1988’e kadar Lassa markası altında lastik üretimine devam etmiştir. 1 Kasım 1988 tarihinde dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Brisa’nın ürettiği Lassa markası, bugün 68 ülkede 80 distribütörüyle faaliyet göstermektedir. Lassa’nın yurt içinde 1200’ün üzerinde satış noktası ve yurt dışında 124 münhasır mağazası bulunmaktadır. Avrupa’nın lider test ve sertifika organizasyonu Alman TÜV SÜD Automative, Lassa lastiklerini test ederek onaylamaktadır. Lassa lastikleri, Isuzu, Mercedes, Ford, Land Rover, Hyundai, John Deere, Tofaş-Fiat, Karsan, Otokar, Mitsubishi, Temsa, TTF-Case, New Holland gibi yerli ve yabancı otomotiv üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Dayanıklı ve yüksek kalite standartlarında lastikler üreten Lassa, güvenlik ve performansı odağına almıştır. Lassa ayrıca tüm operasyonel faaliyetlerinde sürdürülebilirlik yaklaşımını gözetmektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da Le Mans Rüzgarı

24 saatte gerçek boyutlarında bir yarış aracı yapmak mümkün mü? LEGO yapım parçalarıyla mümkün! Yarış

%d blogcu bunu beğendi: