Ana Sayfa / HABER / LEGO Lamborghini Sian İstanbul’da

LEGO Lamborghini Sian İstanbul’da

LEGO Group ve Lamborghini iş birliğiyle ortaya çıkan gerçek boyutlu bu model araç, LEGO Technic ile hayal edebileceğiniz her şeyin aslına uygun olarak inşa edilebileceğini bir kez daha gösteriyor. Eşsiz bir tasarıma sahip Lamborghini Sian FKP 37 modelini yakından görmek için 12 Haziran’a kadar Akasya zemin katta yer alan sergi alanını ziyaret edebilirsiniz.

Yalnızca sınırlı bir süre için İstanbul’da bulunacak olan bu tasarım harikası aracın 1:8 ölçekli LEGO Technic modeli LEGO severlerin evinde çoktan yerini aldı bile. Gerçek boyutlu model ise sınırlı sayıda üretilen bu İtalyan spor otomobilinin eşsiz tasarımını birebir yansıtıyor. Modelin, Lamborghini Sian’ın fütüristik zarafetini ve kusursuz siluetini en küçük ayrıntısına yansıtmasını sağlamak için birbirinden farklı 154’ün üzerinde toplamda 400.000’den fazla LEGO Technic yapım parçası kullanıldı.

 

 

LEGO Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Tuna Canatar: “LEGO Technic Lamborghini Sian FKP 37’yi İstanbul’da ağırlamak bizim için çok kıymetli. 2 tonu geçen ağırlığa sahip bu gerçek boyutlu model için Çek Cumhuriyeti, Kladno’da tasarımcı, mühendis ve yapım uzmanından oluşan 15 kişilik özel bir ekip 8660 saat çalıştı. Bu, devasa bir yaratıcılık gerektiren ciddi bir ekip çalışması. Hem LEGO severler hem de spor araba tutkunları için harika bir fırsat sunduğumuza inanıyorum” dedi.

 

 

Gerçekçi modelin dış görünümü, Lamborghini’nin tasarım dilinde önemli bir rol oynayan altı kenarlı şekle dayanırken; İtalyan spor otomobilindeki ikonik altıgen arka lambaları ve egzoz tasarımını birebir yansıtıyor.

Ayrıntılarla bezeli bu model, Lamborghini Sian’ın şık tasarımını en ince detayına kadar yansıtıyor. Sían kelimesi Bolognese lehçesinde “flaş” veya “şimşek” anlamına geliyor, bu nedenle, LEGO Group uzmanları, gerçek boyutlu modelin, aracın epsilon farları ve altıgen arka lambalarını birebir olarak yansıtması için özel olarak çalıştı. LEGO Technic Lamborghini Sian FKP 37’nin, ünlü Lamborghini amblemi ve İtalyan bayrağı ile süslenmiş direksiyon simidi ile LEGO yapım parçalarından oluşan gösterge paneli de görülmeye değer.

 

 

Gerçek boyutlu LEGO Technic Lamborghini modelinin, 1:8 ölçekli LEGO Technic modeline mükemmel uyum sağlayan rengi, Lamborghini’nin resmi boyahanesi tarafından yapım parçaları üzerine özenle uygulandı. Modelin göz alıcı renklerinin ömür boyu kalıcı olmasını sağlamak için boya fırçası efektli UV renk kaplaması kullanıldı.

 

Gerçek boyutlu LEGO Technic Lamborghini Sian FKP 37

Toplamda 400.000’den fazla LEGO Technic yapım parçası kullanıldı.

Model 154 farklı LEGO Technic yapım parçasını içeriyor.

Toplam ağırlık: 2.200kg

Tasarım geliştirme ve modelin inşası için harcanan toplam süre 8660 saat:

5.370 saat geliştirme süresi

3.290 saat uygulama süreli

Çek Cumhuriyeti, Kladno’da tasarımcı, mühendis ve LEGO yapım uzmanlarından oluşan 15 kişilik bir ekip tarafından geliştirilerek bir araya getirildi.

LEGO Technic modeli aracın orijinal boyutları ile aynı olacak şekilde; 4.980 mm uzunluk, 2.101 mm genişlik ve 1.133 mm yüksekliğe sahip.

Tamamen LEGO Technic öğelerinden yapılmış, aktif ön ve arka aydınlatmalar

Lamborghini’nin resmi boyahanesi tarafından uygulanan, türünün ilk örneği fırça efektli kaplama

Lamborghini Sian FKP 37’nin 1:8 ölçekli LEGO Technic modelini (42115) satın alarak bu eşsiz deneyimi evinizde de yaşayabilirsiniz. 1:8 ölçekli LEGO Technic 3696 parçadan oluşuyor. Üstün detaylarıyla özellikle süper spor araba hayranları için tasarlanan bu gelişmiş LEGO Technic yapım seti, dekoratif bir sergi levhası ve özel çevrimiçi içeriğe erişmek için bir seri numarası içeriyor.

 

 

LEGO Technic, Lego, Lamborghini Sian FKP 37, Lamborghini,  Sian FKP 37, Lamborghini Sian

İlginizi Çekebilir

TYO24 finalistleri açıklandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için

%d blogcu bunu beğendi: