Ana Sayfa / HABER / “Türkiye’de Yılın Otomobili” finalistleri belirlendi

“Türkiye’de Yılın Otomobili” finalistleri belirlendi

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO 2017) yarışmasının finalistleri belli oldu.


OGD üyesi otomotiv gazetecilerinin; tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-değer oranlarını dikkate alarak yaptığı oylama sonucunda Ocak 2016 – Şubat 2017 tarihleri arasında satışa sunulan 25 aday otomobil arasından
Honda Civic, Mazda MX-5, Peugeot 3008, Renault Megane, Seat Ateca, Toyota C-HR ve Volvo S90 finale kalmaya hak kazandı. 7 finalist, PPG Türkiye’nin ana sponsorluğu ve Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili’2017” için yarışacak. Finale kalan otomobillerin test sürüşü 4 Nisan’da İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek. Ardından 7 Nisan’da ikinci tur oylamaya geçilecek ve bu oylama sonucunda Türkiye’de Yılın Otomobili 2017 belirlenecek. Birincinin açıklanacağı ödül töreni ise 11 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Birinci seçilen marka, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Siz de aşağıdaki anketimize katılarak favorinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

[poll id=”3″]

İlginizi Çekebilir

Yeni Opel Frontera İstanbul’dan “merhaba” dedi

Opel, her ihtiyaca hitap eden geniş ürün gamını, eskilerden bir isimle daha da genişletiyor. Markanın

%d blogcu bunu beğendi: